KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 10456445
*
nr 1045 6445
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Blyerts, Peter Dahl (f. 1934), 28x24 + 17x17
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 juli 2016
kl 19:29:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/6 20:18:46
1
400 kr
2/7 09:36:23
2
350 kr
2/7 09:36:23
1
400 kr (Budbetjänt)
2/7 20:13:57
3
Vinnande bud
3/7 19:48:23
4
500 kr
3/7 19:48:23
3
600 kr (Budbetjänt)
4/7 15:25:40
4
700 kr
4/7 15:25:40
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyerts peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning vattenfärg
-
6065 Litografier
2 st, Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerade e..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:59
*
Peter Dahl
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Läs om budbetjänten
nr 1045 6445
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Blyerts, Peter Dahl (f. 1934), 28x24 + 17x17
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 juli 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/6 20:18:46 | 1 | 400 kr |
2/7 09:36:23 | 2 | 350 kr |
2/7 09:36:23 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
2/7 20:13:57 | 3 | Vinnande bud |
3/7 19:48:23 | 4 | 500 kr |
3/7 19:48:23 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
4/7 15:25:40 | 4 | 700 kr |
4/7 15:25:40 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyerts peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning vattenfärg
-
6065 Litografier
2 st, Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerade e..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:59